Sršni přestříleli Nýřany 8:2

21. října 2013

Ve třetím kole DNHL Sršni narazili na HC Nýřany, se kterými zprvu sváděli poměrně vyrovnanou bitvu, ale po chvíli spustili kanonádu a rozstříleli tak soupeře 8:2.

Nýřany v roli domácího týmu otevřeli skóre ke konci první třetiny, kdy obrana hostů dvakrát chybovala a dala tak prostor Jiříku Kántorovi, kterému se podařilo blafákem překonat brankáře Karla Bartoše.

Sršni se nenechali tímto gólem zaskočit a stále drželi vysoké herní tempo. Díky tomu a asistenci Jonáše Hartla srovnal kapitán Sršňů Michal Hana v osmnácté minutě stav zápasu. Do vedení posléze dostal hosty Antonín Steinberger, který využil nahozeného puku od Davida Holomoje. Na 3:1 pak ještě před pauzou navyšoval Martin Cingorš.

Opět Cingroš se postaral o bleskový gól na začátku třetí třetiny, kdy po vhazování prolétl obraným pásmem soupeře a zavěsil za gólmanova záda. Ani ne za minutu David Klásek nabídl puk Josefovi Holzknechtovi, který šanci využil a navýšil na 5:1. Následovalo opět nedorozumění při rozehrávce na modré, kdy Martin Janouš ukořistil puk ze sršních hokejek a po samostatném nájezdu snížil na 5:2. O několik minut později se však slova chopil Pavel Minařík, předvádějící skvělé výkony, odebral soupeřovi puk, prokličkoval se obranou a prostřelil domácího gólmana a ukázal tak, že je výborným defensivním ale zároveň i ofensivním hráčem. Na závěr zápasu měl pak hlavní roli Jonáš Hartl, který nejprve za asistence Hany a posléze Cingroše se trefil hned dvakrát a určil tak konečné skóre zápasu mezi týmy HC Nýřany a HC HP Sršni 2:8. Tým Sršňů zatím předvádí dobré výkony. Dalším jeho soupeřem bude celek HC Kanice v sobotu 26. října od 20:15.