Sršni v prvním zápase sezóny pokořili Piráty 4:0

14. října 2013

V prvním zápase nové sezóny se Sršni utkali s týmem HC Pirates. Tyto dva nesmiřitelné celky vždy ve vzájemných zápasech předváděly nesmiřitelný boj.  Jinak tomu nebylo ani v neděli odpoledne. Už od úvodní buly oba celky nasadily vysoké tempo, a tak byl k vidění rychlý důrazný a mnohdy dosti tvrdý hokej.

Bohužel, jak v podobně vypjatých zápasech bývá, tak ani v tomto případě se hra neobešla bez faulů a častého vylučování. Sršni tak museli hned v první třetině odrážet tlak soupeře v oslabení tři proti pěti. V první třetině se též Sršni museli vyrovnat se ztrátou obránce Petra Hiršla, který při jedné šarvátce inkasoval od protihráče levý hák a kvůli podezření z poranění byl převezen na vyšetření do nemocnice.

Přesto, že obě mužstva šla do hry naplno, tak se Sršňům dařilo více držet puk na svých holých. V jedenácté minutě zápasu se pak podařilo vstřelit branku Martinu Cingrošovi za asistence Michala Hany.

Ve druhé třetině tlak neustával a tak se hostům podařilo navýšit vedení, kdy se Jonáš Hartl dostal do střelecké pozice před domácího gólmana a dobře mířenou střelou se trefil „pod víko“ branky.  Posléze opět Jonáš Hartl se znovu prosadil a za asistence Hany navýšil vedení na 3:0. Během druhé třetiny nastala opět nepříjemná situace, kdy při souboji o puk se domácí Pavel Kurek nešikovně ohnal holí a zasáhl Tomáše Šleise, který stál na střídačce hostů, do obličeje a způsobil mu tak tržné zranění.

Ve třetí třetině už Sršni ovládali hru. Museli sice odolávat opět oslabení pět na tři, ale soupeř nedokázal žádnou ze svých výhod využít. V závěru zápasu ještě využil situace Josef Holzknecht, když dorážel puk u brány Pirátů a stanovil tak konečný stav 4:0 pro HC HP Sršně.