Přátelské utkání mezi HC HP Sršni a HC Dolní Kamenice

1. října 2013

V sobotu proběhlo na zimním stadionu v Domažlicích přátelské utkání, kde Sršni vyzvali na souboj tým HC Dolní Kamenice, který hraje obdobnou soutěž jako je domažlická DNHL, s tím rozdílem, že DNHL má přísnější pravidla ohledně tělesných zákroků při hře. Ale přesto, že Dolní kamenice je zvyklá na „tvrdší“ styl hokeje, tak zápas proběhl bez většího množství faulů a celkově v přátelském duchu.

Zápas by se klidně mohl nazvat přestřelkou, neboť celkem padlo 13 gólů a dohromady bylo k vidění nespočet gólových příležitostí na obou stranách. Jako první dokázali vsítit hosté, když se ve čtvrté minutě trefil Tomáš Harazim. Za Sršně pak srovnával Jiří Sloup za asistence Dubského. Sám pak Jiří Dubský dostal Sršně do vedení a posléze ještě v oslabení, když se dokázal uvolnit bránicím hráčům soupeře, navýšil náskok domácích na 3:1.

Ve druhé třetině se dlouho zápolilo o to, kdo dá branku. Až ke konci třetiny hosté, po střele Veselého snížili a poté za pouho minutu srovnali skoré na 3:3 po gólu Václava Presla. Sršni se ale z takového rychlého srovnaní nenechali zaskočit a ještě pouhých deset sekund před koncem druhé třetiny dostal domácí opět do vedení Jonáš Hartl po asistenci od Josefa Pojara.

Třetí třetinu gólově zahájili hosté teprve sedmnáct sekund po úvodním vhazování a opět tak srovnali skóre na 4:4. Domácí se však nevzdávali a za nedlouho opět vybojovali vedení po gólu Pojara. Skoré pak ještě navýšil Martin Kněz a posléze přidal už svůj třetí gól v zápase Jiří Dubský. Poslední slovo patřilo sice hostům, ovšem na výsledku klání se nic nezměnilo a konečné skóre bylo tedy 7:5 pro domácí Sršně.