Sršni znovu získali bronz

29. dubna 2013

V letos posledním soutěžním zápase o třetí příčku v DNHL  zvítězil tým HC HP Sršni 5:2. Zápas se odehrával téměř podle stejného scénáře jako předchozí, přesto bylo utkání nadmíru vyrovnané. Jako první se do vedení dostali Ice Barons v roli hostů, když se jako první trefil Heuss po asistenci Hubera. Domácí se ovšem rychle otřepali a s odpovědí dlouho nečekali. Během dalších několika minut se duo Hana, Cingroš postaralo o dva góly a dostali tak domácí do vedení. Sršni po celý zápas předváděli opět výbornou kolektivní hru, a tak nedávali soupeři příliš šancí.

V druhé třetině, když Sršni uzavřeli soupeře v jejich obraném pásmu, dostal David Holomoj přihrávku od Otty Pavlíka na modrou čáru, chytře vyčkal, pak propálil gólmana hostí umístěnou střelou k pravé tyči  a navýšil tak vedení svého týmu. Do konce druhé třetiny upravil skóre na 4:2 kapitán Michal Hana.Sršni po celé dvě třetiny předváděli kompaktní výkon, a i přes nepřesnosti v rozehrávce, nedávali soupeři příliš šancí.

V 1.minutě 3.třetiny sami Sršni dostali německý klub do hry. Hrubé chyby v rozehrávce hosté okamžitě využili a po rychlé střele Ebenhöcha snížili na 4:2. Po tomto kontaktním gólu bylo hostů najednou plné hřiště.V těchto momentech výrazně podržel domácí gólman Vašek Schröpfer, zvaný Kaša, zejména ,když bravurně zneškodnil samostatný nájezd a několik nepříjemných střel. Čtyři minuty před koncem se ale dostali ke slovu "sršní mladé pušky" a po nahrávce Rojta potvrdil  vítězství domácích Martin Cingroš. Konečné skóre zápasu je tedy 5:2 pro Sršně, kteří tak obhájili třetí pozici z minulého roku a zaslouženě převzali bronzové medaile.

Největší oporou týmu v letošní sezóně byl kapitán Michal Hana, který byl 3. nejlepším střelcem DNHL a 4. nejproduktivnějším hráčem.