Ice Barons x HC HP Sršni (1:6)

21. dubna 2013

Sršni v utkání proti Barons předvedli opravdu skvělý výkon. Téměř celý zápas nepustili soupeře do šance a znatelně jej přehrávali. Přestože Barons vstoupili do zápasu lépe, když Heuss procpal puk mezi betony brankáře Červíčka. Byla to ovšem jejich první a poslední branka v zápase. Poté se slova ujali hosté a v podstatě diktovali hru. Vyrovnávací gól zařídil David Millisderfer po asistenci Otty Pavlíka. Do vedení pak domácí dostal ještě v první třetině Martin Cingroš, kterému přihrával Michal Hana.

Spolupráce těchto dvou hráčů byla znát i v druhé třetině, když si prohodili role a na 3:1 zvyšoval Hana. Poté si další asistenci připsal znovu Pavlík, když poslal gólovou přihrávku Cingrošovi. Ke stavu 5:1 před třetí třetinou ještě přispěla asistence Millisderfera, který svojí přihrávkou nalezl rozjetého Hanu. Ten pak ujel obráncům a dostal se do samostatného nájezdu, kdy si chytře počkal na reakci brankáře a hbitou kličkou vsunul puk za gólmanova záda.

Sršni nevypustili tempo ani ve třetí třetině. Vytvářeli si stále šance a nedávali soupeři příliš prostor. Přesto padl už jen jediný gól po přihrávce Davida Holomoje na Millisderfera. Ten přejel sám celé hřiště a střelou pod břevno přidal šestou branku hostů.

Konečné skóre tak je 6:1 pro Sršně, kteří do posledního rozhodujícího zápasu vstoupí s lepším pocitem. Poslední zápas se odehraje v sobotu 27.4.2013 od 16:00.