HC HP Sršni x AHC Devils (1:4)

14. dubna 2013

V nedělním utkání posledního semifinálového zápasu tyto dva celky předvedli opět pěkný hokej. Sršni v roli domácích statečně drželi krok s leadrem ligy, který byl bohužel pro domácí opět lepší v koncovce a každou chybičku Sršňů potrestal.

O první gól zápasu se ve čtvrté minutě postaral Tochor, jehož střela se štěstím přeskočila domácího gólmana a Devils tak vedli 1:0. Na dvougólové vedení potom ještě v první třetině zvýšil Jan Krčma. Sršni se ale přes nepříznivý start nevzdávali a bojovali ze všech sil. Bohužel se jim nedařilo dostávat se příliš do šancí, ze kterých by mohli těžit.

Druhá třetina probíhala ve stejném rytmu, kdy se hra přesouvala z jedné strany kluziště na druhou. Hosté ale předváděli lepší sehranost a přesnější přihrávky, z čehož zařídil třígólové vedení Petr Tauer po asistenci Bohuslava.

Ani ve třetí třetině Sršni nepolevovali, ale Devils dobře odolávali pokusům o ovládnutí jejich obraného pásma. Čtvrtý gól pak přidal Vávra a to pak už byly veškeré šance Sršňů zpečetěny. Alespoň čestný gól domácích zařídil, po úniku přes celé hřiště, Martin Cingroš a určil tak konečný stav zápasu 4:1 pro AHC Devils.

Přes velký počet vyloučení, které plynuly z bojovné atmosféry playoff, byl k vidění pěkný přátelský hokej. Semifinálová série mezi Sršni a Devils skončila 0:2 na zápasy a Devils tímto postupují do finále DNHL kde se o první příčku utkají s SKP Domažlice. Sršně pak čeká souboj o třetí místo proti týmu ICE Barons, jehož první zápas se uskuteční příští sobotu.