AHC Devils x HC HP Sršni (6:3)

8. dubna 2013

Zápasy proti takovému týmu jako je Devils, jsou vždy obtížné. Což potvrdil i nedělní semifinálový duel mezi právě AHC Devils a HC HP Sršni. Přesto Sršni ukázali bojovnost, vytvářeli si šance, tlačili na soupeře, dobře bruslili, bohužel v koncovce se příliš nedařilo a tak úspěšnější byli domácí.

Skóre otevřeli domácí Devils, kdy David Pauler zachytil na modré čáře v obraném pásmu Devils puk a snadno ujel obráncům Sršňů, kteří byli příliš vyjetí a nestačili domácího útočníka již dohnat. Ten pak pěkným blafáčkem překonal gólmana Schröpfera. Byl to jediný gól v první třetině a tak po skončení první části bylo skóre těsné 1:0 pro Devils.

Ovšem v druhé třetině poměrně v krátké době po trefách Davida Bora a Václava Vávry se dostali Devils do vedení 3:0. Což bylo pro hosty už značně nepříznivé. První gól v zápase za Sršně se podařilo získat Pavlovi Rojtovi, který dostal přihrávku od Martina Cingroše. Ale radost z kontaktního gólu za chvíli zkazil Pavel Váchal, který svou trefou zvýšil vedení na 4:1 a Devil šli tím pádem do šaten s dobrým pocitem z trojbrankového vedení.

Třetí třetina byla opět náročná pro oba týmy, šance byly na obou stranách. Ve čtyřicáté minutě zápasu se ale trefil Cingorš po asistenci Kalčíka. Bohužel radost opět netrvala dlouho a znovu Pauler svým druhým gólem v zápase navýšil vedení domácích na 5:2. Hra probíhala nadále ve svižném tempu i přes tresty, které byli udělovány na obou stranách přibližně stejně, nebylo k vidění žádné nesportovní chování a oba celky se chovali disciplinovaně, což je v DNHL někdy vzácností.

Pár minut před koncem si vzali hosté time-out, po kterém se rozhodli stáhnout brankáře a pokusit se v šesti hráčích na ledě zvrátit průběh zápasu. Bohužel, jak v případě power-play  bývá, takve většině případů se tento pokus ukazuje značně kontraproduktivní, což se potvrdilo i v tomto případě, kdy okamžitě po rozehrání domácí David Bor vyhodil puk přes celé kluziště a trefil se tak do nehlídané brány. V poslední minutě pak ještě nalezl Hana svojí přihrávkou Josefa Pojara před bránou domácích a ten pak svojí střelou upravil konečné skóre zápasu na 6:3.

Druhý semifinálový zápas mezi těmito dvěma celky proběhne v neděli 14. 4. 20013 od 17:45.