HC HP Sršni x HC Pirates (10:3)

1. dubna 2013

V neděli proběhl druhý čtvrtfinálový zápas playoff mezi týmy HC HP Sršni a HC Pirates. Piráti měli z předchozího zápasu výhodu jednoho vítězství a tak by jim k postupu do semifinále stačila pouze remíze. Avšak narazili na odpor, který asi nečekali.

Už po 4 sekundách zápasu vstřelil první branku Martin Cingroš, který do jízdy dostal přihrávku od Michala Hany, hned po vyhrané úvodní buly. Sršni se snažili držet tempo a soupeře pod tlakem, avšak o pár minut déle Piráti srovnali po brance Luboše Kurka na 1:1. Tímto gólem se však Sršni nenechali vykolejit a drželi si nasazené tempo. V sedmé minutě pak opět Cingroš vsítil po asistenci Hiršla. O minutu déle pak navýšil vedení Michal Hana a ten samý hráč o chvíli později zvýšil už na 4:1. Před koncem první třetiny se však Pirátům podařilo snížit na 4:2.

Druhá třetina probíhala ve stejném tempu. Vzhledem k tlaku, bylo k vidění poměrně dost faulů a také trestného střílení. Na začátku druhé třetiny tak měli Piráti šanci při nařízeném samostatném nájezdu snížit náskok domácích. Ovšem při tomto nájezdu nedokázal hráč hostí ani zakončit. Domácí posléze dostali taky šanci při trestném střílení, ovšem dělovka od Cingroše neprošla. Neuplynula ale ani minuta a Piráti opět mohli využít nájezdů, ovšem opět bezvýsledně.

Sršni i přes svůj náskok nehodlali polevit, a tak ve dvacáté minutě zápasu přidal další gól David Holomoj, kterému asistoval Cingroš. Poté přišla ještě odpověď ze strany Pirátů, kdy svým druhým gólem v zápase snížil náskok domácích Pavel Kurek na stav 5:3. To byl ale poslední gól, který hosté dokázali vytěžit. Zbytek zápasu pak už byl jen v rukách Sršňů. K závěru druhé třetiny, kdy hosté byli pod tlakem skvěle hrajících Sršňů, zachytil puk u modré čáry Otto Pavlík, který si chytře popojel a ve chvílí kdy se mu odkryl prostor, propálil střelou mezi betony gólmana Málka.

Po přestávce pak svojí trefou pod břevno uvítal hosty na ledě Martin Kněz po asistenci Hany a zvýšil tak na 7:3. Závěru zápasu pak byl v režii Hany a Cingroše, kteří postupně přidali ještě tři góly a dopomohli tak k drtivé porážce Pirátů s konečným výsledkem 10:3.

Ovšem tím nic nekončilo, stav série byl tím pádem vyrovnán a o postupu museli rozhodnout samostatné nájezdy. Ve kterých rozhodl gól Martina Cingroše a pak bezchybné zákroky domácího gólmana Schröpfera, který nepustil jediný nájezd.

Po předchozích nevydařených zápase tak Sršni vše vrátili Pirátům i s úroky a postupují tak do poslední čtveřice týmů a mají tak jistotu, že si zahrají o medaile.