HC Pirates x HC HP Sršni (4:2)

24. března 2013

Zápas byl jistě napínavý. K vidění byla celá řada faulů, drobných šarvátek atd. Inu atmosféra playoff se promítla do herního stylu. Gólové zahájili zápas Sršni, když Steinberger přesnou přihrávkou do jízdy našel Martina Cingroše, který ujel bránicím hráčům a procpal puk mezi gólmanem Málkem a levou tyčí jeho branky. Bohužel první vyhrání z kapsy vyhání a jak je už tak trochu zvykem, vyrovnávací gól přišel záhy, což srazilo Sršňům nadšení z úvodního gólu.

Do vedení se posléze Piráti dostali v druhé třetině, kdy po vhazování v obranném pásmu Sršňů dostal přihrávku pravý "bek" pirátů, který nahodil puk, jenž přes spleť hráčů nemohl gólman vidět a spíše se štěstím zapadl škvírou za brankářova záda. Sršni ještě v druhé třetině dokázali srovnat, kdy dostali soupeře pod tlak při čemž se dostal na modré ke střele (místním tiskem přezdívaný Arťuchin) Petr Hiršl jehož dělovku tečoval Jonáš Hartl a tím prostřelili domácího brankáře.

Třetí třetina byla bohužel pro hosty smolná. Nedařilo se zakončovat, byly problémy při přecházení středním pásmem, celkově se Pirátům dařilo lépe. Což se projevilo i na skóre, když si během poslední třetiny Piráti vypracovali náskok o dva góly. Konec zápasu pak už spíše už jen hlídali střední pásmo čímž si udrželi vedení. Po výhře 4:2 vedou Piráti na zápasy 1:0. Pokud budou chtít Sršni zvrátit tento stav, budou muset v následujícím zápase zvítězit a následně být lepší v samostatných nájezdech. Další zápas proběhne v neděli 31.3.2012 v 17:00 na zimním stadionu v Domažlicích.