HC HP Sršni x HC Pirates (1:3)

10. března 2013

V sobotu v posledním zápase základní části se Sršni utkali s HC Pirates. Přestože domácím chyběla celá řada opor a nastoupili tak v oslabené sestavě, tak byl zápas proti Pirátům poměrně vyrovnaný. Do nebezpečných šancí se dostávala obě mužstva. Ovšem nutno připustit, že hostím se dařilo více.

První gól v zápase zařídil Řezníček a poslal tak Piráty v první třetině do vedení. Sršni boj nevzdávali a vytvořili si pár nebezpečných šancí před bránou hostí, bohužel na koncovce se jim nedařilo.

V druhé třetině bylo patrné, že domácímu celku začínají docházet síly a tak se Piráti více drželi v obraném pásmu Sršňů. Do dvou gólového vedení, těsně před koncem druhé třetiny, pak dostal Piráty Kurek.

Po pauze, kdy si domácí trochu vydechli, se snažili opět zvrtátit vítězství na svou stranu. Bohužel i přes šance se stále nedařilo. Snažení pak spečetil třetí gól Pirátů, když si jeden z bránicích beků smolně srazil puk do vlastní brány. Aspoň jednoho čestného góla pro Sršně pak zařídil Petr Hiršl, když laxně nahodil puk přes celé hřiště na gólmana hostí Málka, který líně klouzající se puk podcenil a rovněž smolně ho nechal projít za svá záda do sítě.

Výsledek duelu HC HP Sršni vs. HC Pirates 1:3. Oba celky nyní čekají na to, jak dopadnou ostatní zápasy, které pak určí jejich soupeře do playoff, kde je možné, že na sebe narazí znovu hned v prvním kole.