HC Trhanov x HC HP Sršni (2:6)

16. února 2013

Sršni předvedli v duelu proti HC Trhanov opět skvělé nasazení. Hned na úvod zápasu, přesně po 21ti vteřinách hry, dokázal puk vybojovat Tomáš Šlais, protáhnout se mezi dvěma bránícími hráči a nahrát Jonášovi Harlovi, který střelou do horního rohu brány otevřel skóre zápasu. Druhý gól přišel o minutu později, kdy do dvougólového vedení poslal Sršně Martin Kněz střelou od modré po asistenci Michala Hany.

Nasazení domácích, krom pár chvil, nepolevovalo ani v druhé třetině. A opět hned na úvod třetiny se podařilo Sršňům skórovat, kdy byly trhanoští pod tlakem a Jirka Dubský skvěle přihrál na volného Josefa Holzknechta, který z místa před bránou prostřelil domácího gólmana. Stejný hráč se zapříčinil i o další gól, když nahrál do jízdy Martinovi Cingrošovi a ten po průjezdu napříč celým hřištěm přesnou střelou zvýšil na 4:0. Domácí ovšem měli taky nebezpečné šance. Právě z jedné takové se podařilo vsítit Tomáši Foldovi po asistenci Martina Burcala (4:1).

Třetí třetina probíhala ve stejném tempu jako celý zápas. Hosté hráli svědomitě, v klidu rozehrávali a posléze se důrazně tlačili před bránu. V půli závěrečné třetiny navýšil vedení svého týmu kapitán Michal Hana za asistence Dubského. Domácím se podařilo ještě snížit na 5:2 díky Linhartovi. Ovšem konečné slovo patřilo opět Sršňům, kdy dvě minuty před koncem zápasu se dařilo držet domácí pod tlakem, z čehož přichystal Petr Hiršl šanci pro Pavla Rojta, který stanovil konečné skóre zápasu 6:2.