HC Panthers Stod x HC HP Sršni (5:7)

10. února 2013

Gólovou přestřelkou by se dal označit zápas těchto dvou mužstev, který proběhl v pátek v pozdních večerních hodinách. Jako první v zápase se trefila nová posila Sršňů, Tomáš Šlais, který při své gólové premiéře v žlutočerném dresu se šikovně nachomýtl před domácím brankářem a dorazil mu puk za záda. Přestože Sršni v první třetině zcela dominovali, tak se domácímu týmu před koncem třetiny podařilo vsítit branku, kterou měl na svědomí domácí Ticháček.

V druhé třetině se jejich nasazení poněkud vytratilo a snad v touze co nejvíce skórovat, se dopouštěli hosté chyb, kterých využíval soupeř. Ovšem ve dvacáté minutě připravil Šlais příležitost pro Jana Maukse a ten dostal svůj tým opět do vedení. Uplynulo jen pár vteřin a na 3:1 zvýšil Jonáš Harlt za asistence Michala Hany. Po dvou minutách se ale ke slovu dostali stodští, za které se trefil Luboš Decker a opět ten samý hráč zařídil na konci druhé třetiny srovnání stavu na 3:3.

Ve třetí třetině těsně po úvodní buly Sršni zaútočili a díky trefě Hany a asistenci Pojara, se dostali opět do vedení. Radost z něj jim však nevydržela dlouho, neboť domácí Lindmajer po minutě opět srovnal stav (4:4). Hra měla opravdu velké tempo, hrálo se ze strany na stranu, nervozita začala stoupat a hráči se snažili strhnout vítězství na stranu svého týmu. Štěstí asi více přálo Sršňům, kdy po asistenci Hany se trefil Patrik Olbert. Ale domácí opět rychle odpověděli a svým třetím gólem v zápase udržel svůj tým ve hře Luboš Decker (5:5). Závěr zápasu však patřil Sršňům, konkrétně Michalovi Hanovi. Ten svou trefou zařídil vedení 6:5. Domácí se však nechtěli vzdát a tak přistoupili na riskantní krok, což bylo odvolání brankáře. Bohužel pro ně se jim toto vymstilo a byl to opět Hana, kdo tuto snahu odsoudil k nezdaru, když se trefil z půlky hřiště do prázdné brány.

Konečný výsledek je tedy 7:5 pro celek HC HP Sršni, kteří si jistě zlepšili náladu před následujícím zápasem proti Nýřanům.