HC Kanice x HC HP Sršni (5:3)

3. února 2013

Utkání proti HC Kanice, které se hrálo v sobotu ráno, se Srňům příliš nepodařilo. Díky tlaku, který od začátku na soupeře vyvíjeli a díky Patriku Olbertovi, kterému asistoval Michal Hana se dostali ke konci první třetiny do vedení. Přesto hlavní slovo v zápase měl soupeř. Sršńům se sice dařilo probojovávat se do útočného pásma, ale soupeř díky chybám hostů a výborným "brejkům" se dostal poměrně snadno do vedení. Srovnání stavu zařídil ještě v první třetině Herian. Což dalo Kanici impuls do druhé třetiny, kterou prakticky ovládli.

Sršni neměli nějak svůj den, za co z velké části mohla únava, jelikož mezi pátečním tréningem a sobotním zápasem nebylo příliš času na odpočinek. Sice si vytvářeli šance, ale nedařilo se proměňovat. Domácí se tak v druhé třetině dostali do vedení díky gólu Špirka. Na 3:1, pak navyšoval ke konci třetiny Pták a ten samý hráč na záčátku třetí třetiny opět navýšil na 4:1 a o pět minut později přidal pátou branku Pustina.

Sršni se však nevzdávali a snažili se bojovat. Kontaktní gól pak zařídil Steinberger po asistenci Hany. O třetí gól Sršňů se postaral Dubský, opět po asistenci Michala Hany. Bohužel ale i přes veškerou snahu se hostím nepodařilo během posledních pár minut dohnat soupeře a tak zápas skončil 5:3 pro HC Kanice.