ICE Barons vs. HC HP Sršni (2:3)

21. ledna 2013

Na sobotní zápas mezi ICE Barons a HC HP Sršni se jistěnebude vzpomínat v dobrém, ale k tomu až za chvíli. Sršni po minulémdebaklu měli jistě Barons co vracet a tak nastoupili do utkání s co největšímodhodláním. První branku vytěžil díky tlaku na soupeře, Michal Hana. Sršni sebohužel z vedení neradovali dlouho, jelikož téměř okamžitě domácí Heußsrovnal na 1:1. Zápas byl poměrně vyrovnaný ale díky častým vyloučením, kdybyla několikrát k vidění i hra 5 na 3, se dostávali Sršni do výhody,jelikož častěji trestající tým byli právě Barons. Do opětovného vedení Sršnědostal Jiří Dubský, který za asistence Martina Kněze využil spleti hráčů předdomácím brankářem a puk vstřelil do téměř odkryté brány. Na 3:1 pak navýšilopět Hana, který získal puk ve svém obraném pásmu, prokličkoval se přes bránícíhráče a střelil ho do pravého horního roku brány Barons. Domácí se nechtěli jentak vzdát a tak v boji nepolevovali, jejich snažení však skvěle hrajícíSršni odolávali a sami si vytvářeli šance. Téměř pět minut před koncem zápasuBarons náskok snížili, kdy po vyhraném vhazování, při hře 4 na 4, získal pukhráč s číslem jedenáct a střelou od modré prostřelil brankáře Sršňů. Naděje na případné vyrovnání však vyhasla ve chvíli, kdy vjela na led rolba atím byl zápas předčasně ukončen. Je to politování hodná situace, která sebohužel v DNHL občas stává. Sami Sršni zažili to samé v opačné roli v loňskémdůležitém zápasu playoff. Bohužel provozovatelé stadionu jsou v tomto ohledunekompromisní a tak po uplynutí hodiny a třičtvrtě, což je vyhrazený čas najeden zápas, neváhají ukončit předčasně utkání i když je skóre vyrovnané a dokonce hracího času zbývá několik minut. Jistě by se dalo těmto situacímpředcházet, ale to by bylo na delší povídání… Zápas mezi ICE Barons a HC HPSršni skončil tedy 2:3 a lze konstatovat, že i přes onu nemilou událost sejednalo o pěkný zápas. Nyní mi zbývá už jen vás pozvat na následující zápas 27.1. 2013 od 20:00, kdy proti Sršňům nastoupí AHC Panthers.