Po 1.části Sršni na 6.místě

8. prosince 2014

O víkendu byly sehrány poslední dohrávky 1. části DNHL. Sršni se umístili na 6.místě, což je poslední místo pro kvalifikaci do play-off. Je však před námi ještě celá druhá část, tedy 10 zápasů, hraje se ještě o 30 bodů. Tabulka je velice vyrovnaná a rozdíl mezi 3. a 7. týmem je 7 bodů. Potvrzuje se tedy, že opravdu není slabých soupeřů. Je myslím čas na malé zhodnocení.

Sršni se po parádním úvodu soutěže dostali do personální krize, kdy v jeden moment bylo 10 hráčů ze soupisky na marodce. Dalším aspektem až 6.místa je nesoustředěnost až do závěrečného hvizdu utkání. Všechny 3 remízy a de-facto i porážky s Devils a Sokolíky si Sršni zavinili sami, hloupými chybami v závěrech utkání. Naproti tomu jsme dokázali porazit úřadujícího mistra z Waldmunchenu a třeba SKP. Vyloženě se nepovedl jen jeden zápas, ale na to máme nárok.

Hodně nás trápí nízká produktivita v útoku. Vytvoříme si mnoho šancí, vyšachujeme soupeře až před prázdnou bránu, ale góly se rodí těžko. V počtu střelených branek jsme až  na 8.místě pomyslné tabulky, kdy jsme vstřelili soupeřům 35 gólů. Nejvíce gólů pro zajímavost vstřelili dřevorubci z Trhanova, celých 61. Za námi už je jen trio Pirates,Nýřany a Panthers...

Naproti tomu v počtu obdržených branek jsme se umístili s 25 góly na pěkném 3.místě, za Devils s 19 a OldBoys s 22 inkasovanými brankami. Při situacích, do kterých školáckými chybami, přivádíme naše brankáře, si oba zaslouží výraznou pochvalu!

Víme tedy na čem zapracovat do play off:
-docházka-každý nechť si spočítá,kolik odehrál zápasů a zda chce být pro play off k dispozici či ne...
-produktivita, rozehrávka, přihrávky - zamakáme na tréninku
-koncentrace na výkon.

Každý musíme začít u sebe a zamyslet se na čem mám zapracovat, v čem se můžu zlepšit.
Máme na to zhruba 2 měsíce, pak nastane zápas roku, tedy čtvrtfinále ligy....pokud to tedy urveme alespoň na to 6.místo, jako po 1.části.

Díky Coach