Sršni x Barons 4:2

22. září 2014

Sršni v sobotním zápase přerušili sérii proher proti Ice Barons, která se s nimi táhla celou minulou sezónu. K vidění byl náročný a napínavý zápas. Obě mužstva nastoupila do utkání pouze se dvěmi pětkami hráčů.

Přes hutnou atmosféru a stupňující se tlak na obou stranách hráči drželi emoce na uzdě a nedopouštěli se zbytečných faulů.

První gól zařídil Jiří Dubský, kterému přihrával David Millisderfer. Jednogólový náskok hosté hájili až do druhé třetiny, kdy neuhlídali Kolbecka, který srovnal skóre. V poslední minutě se pak hosté ujali vedení, které jim vydrželo pouhých dvacet sekund, kdy Pavel Rojt po střele od Michala Hany procpal kotouč skulinkou mezi betonem a tyči za záda domácího gólmana.

Ve třetí třetině se pak předvedl zejména David Millisderfer, který zajistil hostům vítězství. Nejdříve po přihrávce Dubského dostal Sršně do vedení a pak pojistil vítězství backhandovou střelou do „vinglu“ po asistenci Pavla Rojta.

Sršni tak zvítězili nad Barony 4:2 a po dvou kolech obsadili druhé místo v tabulce DNHL.

Nyní mají Sršni volný víkend. V dalším zápase se ale utkají s dalším medailistou uplynulé sezóny - Old Boys, a sice  5. 10. 2014 od 18:00.