Sršni v první zlatém boji neuspěli

15. dubna 2014

Sršni v neděli odehráli svůj historicky první finálový zápas o zlatou příčku v DNHL. Bohužel se jim nedařilo, tak jak by si přáli. Jejich odhodlání dostalo studenou sprchu hned v první třetině v podobě inkasovaných čtyř gólů. Bohužel poměrná část gólů padla jen kvůli chybám a nepozornosti, či při nedorozumění mezi bránícími hráči, čehož němečtí hráči hojně těžili.

Smrtící se ukázali „brejky“, kdy Barons využili svojí rychlosti a po křídlech vždy startovali do útoku. Při těchto přechodech je sršní obrana těžko zastavovala a hosté se tak dostávali do nebezpečných šancí.

Ve druhé třetině se zdálo, že přijde zvrat. Trenér Kalous zamixoval sestavou. To se ukázalo jako dobrý tah, neboť okamžitě Sršni začali Barons jednoznačně přehrávat. Po gólech Jiřího Dubskýho a Jonáše Hartla, pak snížili náskok Němců na 4:2. Naneštěstí hosté dokázali ke konci druhé třetiny opět dvakrát skórovat a vytvořili si tak znovu čtyřbrankový náskok.

Ve třetí třetině se domácí ještě pokusili o zvrat, nicméně jejich odhodlání bylo výrazně chladnější, než v předchozí části zápasu. Třetí gól Sršňům přinesl Michal Hana svým sólovým průnikem a zakončením do horního růžku branky. Poté ten samý hráč přihrál na střelu Pavlíkovi, kterou překonal brankáře hostí. Konečný stav tak zůstal 6:4 pro ICE Barons. Pokud si Sršni nechtějí nechat proklouznout zlato mezi prsty, musejí v sobotu zabojovat, porazit Němce v základní hrací době a následně zvítězit na nájezdy.

Tímto zveme všechny fanoušky ledního hokeje, aby přišli v sobotu na ZS do Domažlic podpořit svá mužstva ve finálových zápasech o třetí a první místo. Zápas o třetí místo začíná v 15:00. Zápas o zlato pak začne záhy po něm, přibližně v 17:00. Po odehrání zápasů pak proběhne závěrečná ceremonie s předáváním ocenění a medailí.