Sršni budou hrát o zlato

7. dubna 2014

Poslední semifinálový zápas ovládli jednoznačně Sršni. Svého soupeře AHC Devils dokázali porazit 3:1. Zápas to byl přesto náročný. Oba týmy hrály svědomitě. Zápas v mnoha ohledech byl totožný s minulým kláním, které skončilo remízou. Avšak domácí (sršni) byli přeci jen důslednější a soupeře téměř nepustili do šancí.

Skóre otevřel v první třetině Michal Hana, kterému asistoval Josef Pojar. Tempo se nadále neměnilo. Všichni věděli, že jakákoli chybička může mít hrozivé následky. Každý se snažil bojovat na plno. Přes veškerou snahu Devils měli Sršni přeci jen stále trochu navrh. Devils nepomohl ani početný fanklub ani takové situace jako když hráli téměř minutu v šesti hráčích. Na konci druhé třetiny padl druhý gól. Jeho autorm byl Jiří Dubský, kterému přihrál Pavel Rojt. Tímto gólem těsně před koncem třetiny se dostali domácí do většího klidu, který pak byl umocněn na začátku třetí třetiny, kdy chvíli po vhazování zvíšil na 3:0 Martin Cingroš po nezištné přihrávce od Michala Hany.

Hosté sice ve třetí třetině dostali více příležitostí. Z jedné takové dokonce snížili na 3:1 po střele Pechače. Přes veškerou snahu srovnat se už ale Ďáblům nepodařilo prosadit a Sršni už uhájili vítězství, které je prvně historicky poslalo do bitvy o zlatou medaili. V neděli tak změří síly s favoritem soutěže Ice Barons. Zápas začne od 16:00 na ZS v Domažlicích.