První semifinálový zápas skončil remízou.

31. března 2014

První semifinálový zápas mezi Sršni a Devils bylo opravdu nervy drásající klání. Zápas byl velice vyrovnaný. Oba celky hrály zodpovědně. Hodně se bruslilo,  nikdo nechtěl dát soupeři žádnou šanci. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že lepším týmem zápasu byli Sršni. Měli o poznání více šancí před soupeřovou bránou. A na rozdíl od Devils, zaznamenali pouze dvě vyloučení, což svědčí o jejich snaze hrát disciplinovaně.

Skóre zápasu otevřel až v druhé třetině Martin Cingroš, který svojí tečí vystihl střelu Davida Holomoje a překonal tak domácího brankáře. Stav 1:0 vydržel až do třetí třetiny, kdy hosté několikrát silně zazmatkovali.Nejprve sice ubránili přesilovku 5 na 3, pak ale bylo najednou Devils plný led a dostávali se do nebezpečných šancí. Z jedné takové dokázali domácí vyrovnat. To když brankář hostí špatně přikryl puk pod rukavicí a dal tak prostor Kurkovi, aby za přispění dojíždějících obránců Sršňů dorazil puk do brány. Z rychlého protiútoku, při signalizovaném vyloučení, se pak domácí dostali do vedení, když z „brejku“ dorážel odražený puk Bohuslav.

Sršňům se pak nedařilo vyrovnat. Každá šance končila nezdarem. Dvě minuty před konce zkusili štěstí ve hře power-play. Vyrovnání přišlo až 6 sekund před koncem zápasu, kdy Jiří Dubský nastřelil brusli Michala Hany, od které se puk odrazil do soupeřovi brány. Přes protesty soupeře gól byl uznán, jelikož se jednalo o odraz nikoli o úmyslné kopnutí.

Zápas tak rozhodli spíše šťastné trefy, které padly na obou stranách. Konečný stav zůstal 2:2. To znamená, že kdo vyjde z následujícího zápasu jako vítěz, postupuje do boje o zlaté medaile.

Druhý semifinálový zápas se uskuteční v neděli 6. 4. 2014 od 18:30 na ZS v Domažlicích.