Matadoři posunuli Sršně do semifinále

23. března 2014

Sršni v druhém čtvrtfinálovém zápase zvrátili nepříznivý vývoj a ukončili tak trápení, které se jich drželo několik posledních týdnů. Téměř bez zaváhání přehráli Trhanov. A v rozhodujících nájezdech jim postup do dalšího kola playoff zařídil na straně jedné gólman Václav Schröpfer, který pustil pouze jediný nájezd a na straně druhé Pavel Minařík, který s ledovým klidem zařídil rozhodující branku při nájezdech.

První se v zápase z gólu radovali trhanovští (domácí), za které se trefil Beroušek. Hosté ale odpověděli už za pár vteřin, když Martin Cingroš a David Holomoj předvedli pěknou souhru při přechodu do útočného pásma, kde před bránou zakončoval Cingroš a srovnal tak skóre. O pár minut později se pak chopil otěží Jiří Dubský a poslal Sršně do vedení.

V druhé třetině pak navyšoval David Holomoj po asistenci Cingroše. Stejný hráč pak znovu asistoval na gól i Jiřímu Dubskému. V polovině zápasu pak převedl krásný průnik David Klásek, který sebral puk v obraném pásmu, prokličkoval přes celé hřiště a úspěšně zakončil.

V poslední části zápasu se pak za Trhanov, po samostatném úniku, trefil Jan Krčma. Poté se za hosty třikrát prosadil Jiří Dubský, kterému na dvě branky přihrál David Holomoj. Poslední branku v zápase dal za Trhanov Jan Krčma, který sám prokličkoval mezi bránícími hráči. Na výsledku zápasu to však nic nezměnilo. Sršni zvítězili 8:3. Nutno podotknout, že žlutočerní hráli opět jako tým, skvěle drželi střední pásmo a nedali soupeři příliš šancí. Ubránili i oslabení 5 na 3 po dobu dvou minut. To vše i přesto, že se museli obejít bez několika klíčových hráčů. Skoro by se dalo říci, že Sršni bez podpory hvězd hrají kompaktněji.

O postupu do semifinále pak museli rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první jel za Trhanov Malzer, který překonal brankáře Schröpfera pěknou kličkou do backhandu. Za Sršně jel první nájezd Jiří Dubský. Jeho pokus brankář Trhanova pokryl. Druhé kolo zahájil Josef Hrubý, který nedokázal zakončit. Na druhé straně Martin Cingroš za Sršně svůj pokus proměnil a vyrovnal tak stav nájezdů na 1:1. Poslední za Trhanov jel Jan Krčma, který již v zápase dvě branky z nájezdů proměnil. Naštěstí do třetice si ho výborný Schröpfer pokryl. Vítězný nájezd pak proměnil pro Sršně Pavel Minařík, který s ledovým klidem našel skulinku mezi betony domácího gólmana.

Sršni si tak vybojovali postup a v semifinále se utkají s týmem AHC Devils.