1.čtvrtfinále Sršni prohráli

16. března 2014

První čtvrtfinálový zápas mezi HC Trhanov a HC HP Sršni byl jednou velkou přestřelkou. V zápase padlo celkem 16 gólů. Bohužel pro domácí Sršně skončila větší část gólů v jejich síti. Evidentně Trhanovští našli recept na Sršně a jejich rychlé protiútoky, kdy si obrana domácích často nedokázala pokrýt všechny útočící soupeře, se ukázali klíčovými pro vývoj zápasu.

V první třetině hosté nabrali náskok, který udržovali i v druhé třetině, kdy už ale Sršni začali náskok stahovat a na konci druhé třetiny bylo skóre vyrovnané 6:6. Do třetí třetiny domácí nastupovali s tím, že otočení stavu zápasu je již na dosah. Bohužel Trhanov opět skóroval a žlutočerným se nedařilo vyrovnat. Proto zkusili štěstí ve hře powerplay za stavu 8:7. Naneštěstí  Petr Beroušek jim sedm sekund před koncem zápasu vzal veškeré naděje, když trefou do prázdné brány zvýšil na 9:7 pro Trhanov.

V zápase se vyznamenali především dva hráči. Na straně hostů to byl již zmíněný Petr Beroušek, který v zápase celkem pětkrát skóroval. Na straně domácích pak byl nejužitečnějším hráčem Martin Cingroš, který stál u všech branek svého týmu z čehož pět gólů sám vsítil a na dva přihrával.

Sršni mají ještě poslední šanci zvrátit nepříznivý vývoj v druhém čtvrtfinálovém zápase. Pokud uspějí, tak se bude o postupu rozhodovat v samostatných nájezdech. Pokud ovšem neuspějí, znamená to pro ně konec sezóny, což by bylo za čtyři roky poprvé, kdy by nepostoupili mezi čtyři nejlepší týmy DNHL.

Druhý čtvrtfinálový zápas se odehraje v neděli 23. 3. 2014 od 11:45 na ZS v Domažlicích.