Devils vs. Sršni 4:2

9. února 2014

Nedělní zápas “druhého a třetího” v průběžném pořadí Dnhl přinesl opět pěkný, rychlý a vyrovnaný hokej, ve kterém nebyla nouze o pěkné akce i parádní zákroky obou gólmanů (Hrdlička vs. Schröpfer). Oba celky daly svůj úvodní gól v přesilovkách a přesilovka v samotném závěru hrála důležitou roli, o osudu zápasu.

Tu první nabídli Sršni ve druhé minutě, kterou ale Devils nezužitkovali. Hra nabírala na obrátkách a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V páté minutě faulovali Devils a Hana to po minutě hry potrestal vedoucím gólem Sršňů. Odpověď ze strany Devils na sebe nenechala dlouho čekat a dvěma rychlými góly otočili stav na svoji stranu. Nejprve v osmé minutě v přesilovce vyrovnal Pechač (Tochor) a v deváté minutě zvyšoval Kurek (Bor) na 2:1 pro Devils. Tento stav vydržel do konce první třetiny, i když možností na skórování bylo na obou stranách požehnaně.

Druhá třetina kopírovala tu předešlou, jen padlo po gólu na každé straně. Úvod vyšel opět lépe Sršňům a Dubský zařídil ve druhé minutě vyrovnání. Devils po pěti minutách opět strhli vedení na svoji stranu Paluchem (Bor) a tento stav si pohlídali do konce této třetiny.

Ve třetí třetině nasazení i tempo nepolevovalo, ale na světelné tabuli stále svítil stav 3:2 pro Devils, i když se třikrát museli bránit početní převaze. V čase 43:49 min. byl vyloučený hráč Devils. Rozhodčí odpískali oddechový čas a po jeho skončení Sršni odvolali gólmana. Vhazovalo se ve třetině Devils. Sršni vyhráli vhazování, ale jejich snaha končí po dvaceti vteřinách na Hrdličkovi. Druhé vhazování, Devils se úspěšně brání a vyhození Bora končí těsně vedle branky. Sršni se snaží založit další útok, který troskotá na Váchalovi a ten dává do prázdné brány. Devět vteřin před koncem je definitivně rozhodnuto a Devils vyhrávají 4:2.

Zdroj: www.DNHL.cz ; Autor: AHC Devils