Sršni ubodali Panthery

2. února 2014

V neděli v poledne se Sršni utkali s týmem HC Panters a bylo zjevné, že si chtějí spravit chuť po minulém neúspěchu s Rakonem B. Od první chvíle bylo jasné kdo je na ledě pánem. Sršni, jakožto domácí, hned od začátku zápasu uzavřeli soupeře v jeho obraném pásmu a ž na několik výjimek mu nedali za celý zápas příliš šancí na protiútok.

I přes obrovský tlak, který domácí vyvíjeli na soupeře, v první třetina nepadl žádný gól, ale o šance rozhodně nebyla nouze. Panteři dávali Sršňům také výhodu v podobě častých přesilovek. Za celý zápas na jejich straně bylo uděleno celkem jedenáct trestů, což v praxi znamená, že hráli celou jednu třetinu v oslabení. Sršni naproti tomu zaznamenali pouze tři vyloučení.

První gól padl v druhé minutě druhé třetiny, kdy David Millisderfer přihrál na gól Martinu Knězovi. O pár minut později se situace opakovala, když opět Millisderfer nabídl gólovou přihrávku, tentokráte Janu Mauksovi. A do třetice opět agilní David Millisderfer rozehrál na Jiřího Dubského, který v brankovišti dorazil puk za gólmanova záda. Před koncem druhé třetiny přidal čtvrtý gól Martin Cingroš, který z nájezdu vystřelil dělovku tak, že brankář nedokázal puk udržet pod betony a ten skončil v síti. Pokud se dostali Panteři na dostřel, kryl jejich Pokusy gólman Schröpfer, který se, ač zmrzlý nečinností, držel v plné koncentraci. Připsal si tak na konto další nulu v DNHL.

Třetí třetina patřila Martinu Cingrošovi. V 37. minutě mu na gól přihrál Jonáš Hartl. O minutu později opět stejný hráč dostal přihrávku do jízdy od Josefa Pojara, projel obranou soupeře a opět zakončil nechytatelnou dělovkou. Pak si vzal slovo Antonín Steinberger, který dostal přihrávku od Jiřího Dubského, projel útočným pásmem a před gólmanem udělal stahovačku k pravé tyčce a backhandem zavěsil puk přesně pod víko brány. Pak převzal otěže opět Martin Cingroš, který podobně jako v předchozích situacích dostal přihrávku od Hartla ve středním pásmu, ujel obraně a neomylně zakončil, čímž stanovil konečné skóre 8:0 pro domácí.

Příští týden čeká Sršně poněkud jiný oříšek – AHC Devils…