Sršni vs. Kanice 4:2

20. ledna 2014

V posledním kole DNHL se Sršni v roli hostů střetli s celkem HC Kanice. Opět se ukázalo, že žlutočerní neumějí vyhrát aniž by na začátku zápasu neprohrávali. Kanice se ujaly vedení přibližně v páté minutě zápasu, když se za ně trefil Břetislav Pták. Sršni tak opět museli dotahovat náskok soupeře, který s nimi bruslařsky držel vyrovnané tempo.

Vyrovnání přišlo v osmé minutě, když Michal Hana při přechodu do útočného pásma zachytil přihrávku od Martina Cingroše. Hana prokličkoval mezi obránci a zakončil střelou do brankáře, kterému puk vypadl a za brankovou čáru ho dorážel, z druhé vlny najíždějící, Antonín Steinberger. Do vedení pak dostal hosty po samostatné akci Martin Cingroš.

V druhé třetině byla zjevná nervozita na straně domácích, která narušila do té doby poměrně klidný zápas. To mělo za následek velkou řadu vyloučení a vyjímkou nebyli ani přesilovky pět na tři. Třetí gól padl, když hosté uzavřeli soupeře v jeho obraném pásmu. Jonáš Hartl vybojoval puk a nahodil ho před bránu, kde blokoval Steinberger, a do toho si najel Jiří Sloup, který zachytil nahozený puk od svého spoluhráče a backhandovou střelou se trefil gólmanovi mezi betony. Na 4:1 pak ještě navýšilo duo Hana - Cingroš, kteří se uvolnili, ujeli obráncům a dostali se tak do skvělé šance, kdy jeli sami dva na domácího brankáře. Několikrát si puk mezi sebou vyměnili a nakocen společnými silami dotlačili kotouč do brankové sítě.

Ve třetí třetině Sršni zvolili defensivní styl hry. S ohledem na počet vyloučení, jim vlastně nic jiného ani nezbývalo. Přesto ale předvedli výbornou obranou práci. Kanice sice ještě upravili skóre na 4:2, ale žlutočerní svůj náskok už ubránili a vybojovali tak další vítězství.