Sršni zdolali Nýřany 8:4

14. ledna 2014

Sršni v nedělním zápase ukořistili další vítězství, když porazili Nýřany vysoko 8:4. Avšak v prvních chvílích to vypadalo, že navrch bude mít mužstvo z Nýřan. Je již téměř tradicí, že Sršni v každém zápase nejdřív prohrávají. Ani tentokrát tomu nebylo výjimkou. Hosté totiž využili klasických chyb v obraně a po gólu Kántora se dostali do vedení již v páté minutě zápasu. Domácí sice vyrovnali gólem Pavla Minaříka, načež se ale před koncem první třetiny Nýřany dostali opět do vedení.

Po zahřívacím úvodu se Sršni dostali konečně do tempa a začali tak na soupeře vyvíjet tlak. Vyrovnání zařídil Josef Pojar po asistenci od Dubského. Do vedení pak žlutočerní šli po gólu Jonáše Hartla, jemuž přihrával David Holomoj. A posléze na 4:2 navýšil znovu Pojar.

Poté o sobě dali opět vědět hosté, když během jedné minuty vyrovnali skóre a díky gólům Kántora a Janouše dohnali dvoubrankový náskok Sršňů. Nýřany se však neradovaly z vyrovnání dlouho. O chvíli později se  totiž prosadili „mladé pušky“ Jonáš Hartl a Josef Pojar a společně zajistili vedoucí branku. Před koncem druhé třetiny pak ještě zvýšil na 6:4 Michal Hana.

Ve třetí třetině se tempo hry nezměnilo. Nýřany se nevzdávaly, ale Sršni veškeré pokusy vždy ubránili. Ke konci zápasu se pak prosadil Daniel Svatoš, který dorážel puk za záda brankáře hostů po přihrávce Jiřího Dubského. Poslední slovo pak měl David Holomoj, který svým gólem stanovil konečné skóre zápasu na 8:4 pro domácí.