Sršni zvládli úvod 2.části DNHL

5. ledna 2014

První zápas druhé půle letošní DNHL se Sršňům opět vydařil. Nastoupil v roli domácích proti  rivalovi HC Pirates, se kterými vždy svedou nelítostný boj.

Na hře bylo patrné, že oba celky mají vzájemný respekt a nechtějí se dopustit zbytečných chyb, kterých by mohl soupeř využít. Jednu takovou chybu v úvodu udělali domácí a Piráti ji ji okamžitě potrestali. S rozehrávkou otálel Sloup, přišel o puk za bránou a  prostor před gólmanem Bartošem měl Jiří Huml ,který dostal svůj tým do vedení. Naštěstí pro Sršně to byla první a poslední šance, které soupeř využil a to i díky skvělému Bartošovi.

Za několik minut domácí srovnali skóre, to když se odražený puk dostal k Petr Hiršlovi na modrou čáru, ten vypálil a jeho střelu usměrnil lehkou tečí do branky Pirátů David Millisderfer.

Do vedení se Sršni dostali až skoro ke konci druhé třetiny, to když Otta Pavlík po buly přihrál Pavlu Rojtovi, jehož rána se procpala za brankovou čáru. Další gól padl po situaci, kdy opět aktivní Millisderfer nahodil puk do brankoviště soupeře, kde stínil a blokoval obránce Steinberger, čehož využil Otta Pavlík a odražený puk dorazil za záda Pavla Siky. Čtvrtý gól zařídil Michal Hana když protáhl puk do útočného pásma, počkal si na najíždějícího kanonýra Pavla Minaříka, kterému přihrál, ten zkušeně počkal na gólmana až se přesune k bližší tyči a střelil mu puk mezi betony.

Ve třetí třetině domácí nasadili spíše defensivní hru, a i přes několik šancí na obou stranách, už nepadl žádný gól. Celkově zápas probíhal spíše v ostřejším duchu, jak jsme v zápasech s Piráty zvyklí. K vidění byly tvrdé bodyčeky a se závěrečnou sirénou vše dovršila bitka mezi domácím Davidem Holomojem a Pavlem Kurkem z řad Pirátů. Domácí bek potvrdil výhru Sršňů i na tomto poli.

Zápas skončil  4:1 pro Sršně, kteří i přes silnou marodku zápas zvládli na výbornou. Příští týden se žlutočení potkají s HC Nýřany opět v neděli,tentokrát od 16:00 hod.