Sršni nepřerušili vítězné tažení Baronů

18. prosince 2013

Sršni mají za sebou poslední zápas první části letošní DNHL. Tentokrát se střetli s dosud neporaženými ICE Barons. Z pohledu diváka se to byl jistě atraktivní zápas. Oba týmy předvedli vynikající výkony, na velice vyrovnaném utkání je paradoxní  výsledek utkání.

Za Barons se už v první minutě zápasu trefil Plötz. Po bombě od modré,která zatřásla břevnem domácí brány se Plotz dostal k puku,vyjel zpoza brány a z kruhu trefil skulinu mezi betonem a tyčkou Schropferovy branky. Sršně rychlá branka nesrazila a začli hrát koncentrovaněji a kompaktněji. Dokonce dostávali soupeře pod tlak. V přesilovce Sršňů orazítkoval tyčku hostů prudkou ranou z voleje Cingroš.

Na vyrovnání ale museli čekat až do do druhé třetiny, kdy se prosadil kapitán Michal Hana po asistenci Pavla Rojta. Hra pokračovala dál v rychlém tempu. Byl k vidění důrazný hokej. Přesto obě mužstva hrála důsledně a sklvěle bránila. O výsledku tak rozhodovaly menší či větší chyby. Tradiční chyba Sršňů je přílišné zbytečné vylučování . Bohužel se tomuto fenoménu nevyhnuli ani tomto zápase. Nabídli soupeři celkem dvě přesilovky „pět na tři“ z nichž Barons jednu využili  těsně před koncem druhé třetiny, když za hosty skóroval Heuss.

Ve třetí třetině pak vedení navýšil opět Plötz. Další zásadní  moment pro Sršně pak nastal ve chvíli, kdy jim rozhodčí neuznal gól, kvůli tomu, že autor gólu měl na soupisce špatně vyplněné číslo dresu. Byla to velká škoda, neboť první lajna skvěle rozebrala soupeře v útočném pásmu a připravila tak skvělou střeleckou pozici pro Jonáše Hartla.  Neuznání tohoto gólu byla sice pro domácí rána pod pás, ale nadále se nevzdávali a snažili se o zvrat v utkání.

Kritický moment nastal při druhé přesilovce Baronů 5 na 3, kdy za "klukovinu" oslabil svůj tým Holomoj. Soupeř nabízenou šanci bez váhání využil.

Sršňům nezbývalo než útočit, ale své šance nevyužili. Soupeř se tak dostával do brejků a přečíslení ze kterých padly další branky. Ty přidali přidali opět Plötz a na 5:1 navýšil Schmid. Domácí i přes jednoznačné skóre neustávali v bojovnosti, ale podařilo se jim už pouze upravit konečný výsledek na 5:2, když se trefil opět Hana po asistenci Davida Milisderfera.

Baroni jsou tedy po 1.části DNHL neporaženi, Sršni oslaví Vánoční svátky a Nový rok na pěkném 3.místě.