Dramatická výhra nad SKP

9. prosince 2013

Po posledním víkendu mají za sebou Sršni další těžké utkání. Tentokrát změřili síli s domažlickými SKP. Nutno dodat, že oproti poslednímu zápasu s Trhanovem, předvedli o poznání lepší výkon. Přesto lze zápas označit jako infarktový, neboť o vítězi se rozhodlo až vteřiny před koncem utkání.

Oba týmy zápas zahájili spíše defenzivně. Ani jedna strana se nehrnula zbytečně do útoku a všichni hráli na jistotu. I přes několik šancí skončila první třetina bez gólu.

Do druhé třetiny ale už vstoupili lépe Sršni, když se jim podařilo držet útočné pásmo, kde Martin Cingroš udržel puk a přihrál na druhou stranu pásma na najíždějícího Michala Hanu. Ten poté dělovkou vymetl pavučinu v bráně domácích. O pár minut později pak předvedli krásnou spolupráci Jiří Dubský a Petr Příbek, když Dubský vyslal prudší střelu směrem k soupeřově bráně, kde ji přesně vystihl Příbek, který už jen tečoval za Červíčkova záda. V půlce zápasu pak o sobě dali vědět i domácí, když jejich první branku zařídil Tomáš Vondrovic díky asistenci Václava Bendy. Neradovali se ale dlouho, po faulu na Cingroše bylo sudími nařízeno trestné střílení. Chvíli nebylo jasné, kdo nájezd pojede, jelikož právě faulovaný Cingroš měl pohmožděnou ruku, ale po rychlém ošetření se postavil ihned na led připravený k nájezdu. Zvolil jednoduché zakončení k levé tyči, na které gólman domácích nedosáhl a tak se Sršni mohli radovat z dalšího gólu. Bohužel SKP se podařilo do konce třetiny ještě jednou skórovat, když se za domácí trefil Výškrabka. Druhá třetina tak skončila za stavu 3:2.

Ve třetí třetině se hra zrychlila, SKP cítilo šanci a chtěli otočit zápas a zároveň Sršni jako by se nechtěli smířit se ztraceným náskokem. Domácí nakonec využili šance a srovnali skóré na 3:3. Pro Sršně se tak situace značně zkomplikovala. Naštěstí opět díky Cingrošovi a asistenci od Davida Holomoje se dostali opět do vedení. Co čert ale nechtěl. O pár minut později gólman Schröpfer zpracovával rutinní střelu, která se mu nešťastně odrazila od hole a sklepl si puk za brankovou čáru. Po zápase se pak Schröpfer nechal slyšet, že prý chtěl zápas ještě zdramatizovat, než se rozhodne.

O tom, že to byl boj do posledních vteřin svědčí fakt, že rozhodující gól padl dvacet sekund před koncem. Nutno pochválit práci Jiřího Dubského, který zátáhl puk do útočného pásma, projel s ním za bránou do rohu kluziště, kde se na sebe navázal soupeřící hráče mezi nimiž vykličkoval a ve stejnou chvíli zahlédl najíždějícího Cingroše před soupeřovo bránou. Vyslal střelu, která zasáhla hůl najíždějícího spoluhráče a odrazila se za záda Patrika Červíčka. Soupeř se ještě pokoušel o zvrat v posledních vteřinách ve hře power-play, ale Sršni už si náskok uhlídali a zápas tak dotáhli do vítězného závěru za stavu 5:4.