Sršni s Trhanovem v závěru vybojovali remízu

3. prosince 2013

Poslední ligový zápas si Sršni za rámeček jistě nedají. Na straně domácích panovala již od první třetiny značná nervozita a herní nekázeň z čehož pramenil velký počet chyb. Trhanovu nechybělo moc a mohl ze zápasu vyjít vítězně.

Byli to právě hosté, kteří otevřeli skóré, když se do odkryté domácí brány trefil Kuchyňka. Na toto ale domácí odpověděli poměrně záhy. Když nejprve David Milisderfer nabídl puk Josefovi Pojarovi, který kotouč dopravil za záda Kváče. O několik minut později, velmi kuriozním zakončením, dostal domácí do vedení Luďěk Paidar. Poté se bohužel na dlouho domácí odmlčeli a ke slovu se dostali hosté. Trhanovští navíc před koncem první třetiny vyrovnali po střele Berouška. Jednalo se o jednu z mnoha situací, kdy si domácí absolutně nepohlídali útočící hráče, kteří pak měli v přečíslení před bránou často volné pole působnosti a bohužel pro Sršně, těchto šancí využívali.

Druhá třetina byla sice bez gólu, ale bylo zjevné že v zápase získávají navrh hosté, zejména po psychické stránce. Nezabrala ani první lajna domácích. Bohužel i obrana byla mnohdy jako opařená a často nesmyslně nechávala soupeře neobsazené před vlastní bránou.

Po přestávce domácí provedli změny v sestavě, které ale změnu k lepšímu nepřinesly. Hosté hned na začátku třetí třetiny využili příležitostí a po gólech Berouška a Beneše si vytvořili náskok. Za nedlouho přidal další gól Krčma a skóre bylo tak pro domácí celek značně nepříznivé 5:2.

Naštěstí se ale domácí vzchopili a začali více fungovat jako tým. Velmi důležitý kontaktní gól zařídil Martin Cingroš. Po tomto gólu byla zjevná daleko větší koncetrace Sršňmů, což o pár minut později přineslo další gól. Zařídil jej David Mislisderfer, který v tomto zápase podal velmi dobrý výkon. V závěru ,při přesilovce ,Sršni zkusili početní převahu zvýšit o dalšího muže v power-play, kterou zahráli výtečně a díky Jiřímu Sloupovi dotáhli náskok hostů, jenž byl na začátku třetiny zdánlivě propastný.

Sršni s Trhanovem nakonec uhráli ramízu 5:5. Tento výsledek rozhodli zejména hráči, kteří většinou zůstávají zasťíněni, hlavními hvězdami týmu. Příští týden se Sršni utkají s SKP Domažlice, tak doufejme, že se jim podaří napravit si reputaci.