Sršni zakusili porážku

17. listopadu 2013

Sršni v sobotním zápase poprvé v letošní sezóně zakusili porážku, když nestačili na lídra soutěže domažlické AHC Devils. Přesto ukázali bojovnost a Devils se tak možná poprvé v této sezóně mohli strachovat z výsledku utkání.

První branku uštědřil domácím Kurek hned po první minutě zápasu. Sršni na to však zanedlouho odpověděli, když vyrovnávací branku zařídil Petr Příbek po asistenci Josefa Pojara. Ovšem posléze, zejména vinou chyb v obraně sršňů, kdy se domácí hráči pouštěli do riskantních situací a špatně si obsazovali soupeře, Devils do konce první třetiny nastříleli další tři góly, o které se zasloužili Váchal,  Tochor a Knický.

Jak se jen mohl zdát zápas již ztracený, tak se Sršni nevzdávali a dál bojovali. Ani další inkasovaná branka na záčátku druhé třetiny je nezlomila, přestože skóre bylo již 5:1 ve prospěch hostů. Kontaktní gól zařídil kapitán Michal Hana. Kuriozní na tom bylo, že gól padl, když se Sršni bránili ve třech proti pěti. Další průběh zápasu byl velmi vyrovnaný.  Na 5:3 stáhl Jonáš Hartl svojí krásnou  střelou „pod víko“.

Ani po přestávce snaha Sršňů neustávala. Ve 34. minutě zápasu pak Martin Cingroš předvedl krásný únik a úspěšně zakončil. Skóre bylo 5:4 a do konce zápasu zbývalo ještě deset minut. Atmosféra houstla, napětí se stupňovalo. Bohužel i přes velký tlak a řadu šancí se domácím nepodařilo srovnat. Zásadním momentem byla nevyužitá přesilovka 5 na 3 a následné dvě vyloučení. Hostům se pár minut před koncem podařilo ještě navýšit náskok po gólech Kurka a Váchala  a tak ukončili veškeré snahy domácích o srovnání skóre. Konečný výsledek 7:4 pro Devils, tak ukončil neporazitelnost domácích.